Detailní informace o akci

23. ročník mezinárodního jazzového festivalu JAZZ JAM Cheb 2018

23. ročník mezinárodního jazzového festivalu JAZZ JAM Cheb 2018
 

Festival je pořádán za finanční podpory města Chebu a Karlovarského kraje.

Program:

pátek 12. října

18.30 hodinHlavní sál KC Svoboda, vstupné 180 Kč

 

SCHMETTERLING

Jazzovému publiku festivalu představujeme instrumentální kvintet mladých muzikantů z Chebu, hrající jazz, funky i vlastní skladby.

 

BERENIKA KOHOUTOVÁ & EMIL VIKLICKÝ TRIO

"Jazz nesmí být nuda," říká zpěvačka a herečka, která ráda provokuje. Umění má v genech. Její matka je známá spisovatelka Irena Obermannová, píše i její babička, sestra Rozálie je režisérka, otec muzikant Dan Kohout.  
O čtyřicet let staršího "zasloužilého jazzmana" Emila Viklického potkala při natáčení filmu Rytmus v patách. Padli si do noty a začali domlouvat další spolupráci. Berenika měla v šuplíku spoustu svých textů, Viklický se vrhl na muziku.

Berenika chce pro jazz nadchnout i mladší publikum, na které může tento žánr působit zastarale. Emil Viklický je bezpochyby jednou z nejvýraznějších postav naši hudební scény. Vedle nahrávek s předními světovými jazzmany a snah o fúzi folklóru s jazzem se věnuje také soudobé hudbě. Ke spolupráci na tomto projektu přizval i další jazzmany Tomáše Hobzeka, Petra Dvorského, hostují i Miroslav Hloucal nebo Petr Kalfus. Výsledkem je originální popjazz, který míchá prvky swingu, mladistvé drzosti i překvapivé lyričnosti.

 

 

 

 

VOILA!

Voila! je synonymem pro kvalitní multižánrový hudební zážitek. Swing, twist a chanson s občasnou příměsí hip-hopu nebo reggae… Je těžké tuto kapelu zařadit do nějaké škatulky. Perfektně sehraná pětice hudebníků dokáže během jedné skladby plynule přecházet z jednoho stylu do druhého a skvěle zvládnutý zpěv Zdenky Trvalcové dodává skladbám nezapomenutelnou atmosféru.

 

KIKS BAND

Skvělá mladá chebská kapela, která umí publiku pobavit a roztančit.

 

sobota 13. října

18.30 hodin Hlavní sál KC Svoboda, vstupné 180 Kč

 

KRISTINA BARTA QUARTET

Pianistka Kristina Barta vystudovala Hudební a taneční fakultu Akademie múzických umění v Praze. Je držitelkou několika ocenění: nejlepší klavírní interpretace v polské soutěži Powiew Mlodego Jazzu 2017, nejlepší kompozice OSA v roce 2016, finalistka Euroradio Jazz Competition 2016 v Nizozemsku, finalistka soutěže Pianista roku, 1. cena v soutěži JazzPrix 2015 nebo vítězka Mladí Ladí Jazz 2012.

Kristina Barta Quartet hraje originální a kreativní hudbu vycházející z moderního jazzu, v němž se odráží dřívější studium klasické hudby. Je zde kladen důraz na melodiku a hudba je plná emocí. Ženský element společně se silným pánským obsazením kapely slibuje vždy zajímavou interakci všech hudebníků: Kristina Barta – klavír; Kryštof Tomeček – kytara; Jan Fečo – kontrabas; Marek Urbánek – bicí.


RAY
AICHINGER EUROPEAN QUARTET
Mezinárodní kvartet složený z hudebníků z celé Evropy. Oceňovaný švédský pianista Mattias Nilsson a jeden z nejvíce uznávaných rakouských saxofonistů Ray Aichinger se setkali s předním českým bubeníkem žijícím ve Vídni – Martinem Kleiblem – a s kontrabasistou Jaromírem Honzákem, aby vytvořili kapelu, která se vydala na středoevropské turné. Jejich hudba je plnokrevný jazz, který si za předlohu bere jak témata z jazzu, popu, filmové i lidové hudby, tak vlastní originální kompozice. Skvělé instrumentální schopnosti všech čtyř hudebníků slibují velký jazzový zážitek na evropské úrovni!

TONYA GRAVES
Tonya Graves, nezaměnitelný hlas české hudební scény. Na svém kontě má, kromě řady ocenění a úspěchů s kapelou Monkey Business, i dvě zdařilá sólová alba. A právě z těchto dvou úspěšných desek mixuje repertoár svých koncertů. Zejména její druhé CD Back To Blues, které vyšlo u Supraphonu, mělo velký úspěch. Tímto albem se zpěvačka vrací k hudebním kořenům, které utvářely základy moderní populární hudby. Osobitým způsobem nazpívala 10 písní, které pro ni byly v životě důležité a na něž má své specifické vzpomínky. Ty jí pomohly vtisknout jednotlivým melodiím vlastní tvář. Back to Blues vzniklo v produkci Lukáše Martínka a kromě doprovodné kapely Tonyi se na něm podílelo hned několik atraktivních hostů, včetně varhaníka a pianisty Ondřeje Pivce či jednoho z nejlepších domácích instrumentalistů Josefa Štěpánka. 

Festival je pořádán za finanční podpory města Chebu a Karlovarského kraje.

www.kr-karlovarsky.cz, www.zivykraj.cz,

 

 
datum: 11.10.2018 - 13.10.2018
typ akce: Koncerty
město: 35002 Cheb
místo: KC Svoboda
vložil: R. Svobodová, Karas
čas konání: 18:30
vstupné: 180 Kč na 1 den, zvýhodněné vstupné na 2 dny 290 Kč
rezervační portál: Kulturní centrum Svoboda - Kulturní centrum Svoboda
místo prodeje: Turistické infocentrum města Cheb - Turistické infocentrum města Cheb
url na další informace: zobrazit

« zpět na seznam akcí

 

Vstup pro pořadatele akcí