Detailní informace o akci

Bojují i za nás / ROK POTÉ

Bojují i za nás / ROK POTÉ
 

Výstava z cyklu „Aktualita“ - současná ukrajinská válečná fotografie.

 

Výstava je realizována ve spolupráci s Asociací profesionálních fotografů ČR, Ukrajinské asociace profesionálních fotograf a Czech Photo Center. Záštitu nad výstavou převzal Ministr kultury ČR Martin Baxa.

 

Válečné fotografie předních ukrajinských fotografů, členů Ukrajinské asociace profesionálních fotografů, nám přinášejí velmi silná svědectví o strádání obyčejných lidí, stejně tak statečném boji za svou, ale také za naši svobodu. Mnozí ze zastoupených fotografů se před válkou věnovali zcela jinému fotografickému žánru, ale nyní jsou často v první linii… Kurátorský výběr z více než několika tisíců fotografií od 15 ukrajinských fotografů a fotografek se zaměřuje nejen na plastické zachycení vývoje konfliktu, zejména jeho počátku, ale především na několik klíčových témat - život ve válce, situace uprchlíků, boj za svobodu, následky války a konečně naděje, která je trvale přítomná i v těch nejtěžších okamžicích.

Specifické místo ve výběru zaujímají fotografie z míst, kde proběhly nejtěžší boje a kde ustupující Rusové spáchali genocidu na místním obyvatelstvu – Buča, Irpiň a především Mariupol.

 

Zastoupení autoři: Pavlo Dorohoi, Andrij Dubchak, Yurko Dyachyshyn, Alexey Furman, Alena Grom, Mstyslav Chernov, Serhii Korovayny, Kostiantyn a Vlada Liberov, Evgeny Maloletka, Sergi Mykhalchuk, Mikhail Palinchak , Danilo Pavlov, Viacheslav Ratynskyi, Olga Kovalova, Alina Smutko

 

Kurátoři výstavy:

Jan Pohribný, MQEP - fotograf, pedagog, prezident APF ČR 

Igor Malijevský - fotograf, básník, prozaik

 

Vernisáž 17.2.2023 od 18:00 hodin za účasti zástupců Ukrajinské asociace profesionálních fotografů 

Výstava potrvá do 16. dubna 2023.

 

Galerie 4 – galerie fotografie, p. o., Františkánské náměstí 1, Cheb

E/ galerie4@galerie4.cz | W/ www.galerie4.cz

Otevírací doba: ÚT – NE 10.00–17.30 

 
datum: 17.2.2023 - 16.4.2023
typ akce: Výstavy
město: 35002 Cheb
místo: Art centrum Galerie 4 (Galerie 4 - galerie fotografie)
vložil: Galerie 4, Karas
url na další informace: zobrazit
 

Soubory ke stažení

Pozvánka (195.31 KB, pdf)

 

« zpět na seznam akcí

 

Vstup pro pořadatele akcí