Detailní informace o akci

CHEBSKÝ HRAD - STÁLÁ EXPOZICE

CHEBSKÝ HRAD - STÁLÁ EXPOZICE
 

Expozice chebského kamnářství, přibližující tradici kamnářské výroby od středověku po 40. léta našeho století a archeologická expozice - výsledky dosavadních archeol.výzkumů na Chebsku umístěné v části kasemat Chebského hradu

Historie hradu Cheb začala na počátku 12. století. Vznik i rozvoj hradu je spjat s rodem Štaufů, rodem římsko-německých králů a císařů. Ti jej nechali koncem 12. století přestavět na císařskou falc, jediného zástupce tohoto typu hradní architektury na území České republiky.

Z někdejší rozsáhlé hradní pevnosti se do dnešních dnů dochovalo torzo kdysi honosného paláce, mocná obranná Černá věž a především unikátní dvojitá románsko-gotická kaple sv. Martina, Erharda a Uršuly. V areálu hradu můžete také navštívit kasematy s expozicí chebského kamnářství, tzv. Kuchelhaus - pozůstatky hospodářské budovy či Mlýnskou věž. Na nádvoří si můžete prohlédnout náhrobní kameny z původního slovanského pohřebiště, které bylo dříve v místech dnešní kaple, hradní studnu nebo hradní děla.

 
datum: 1.1.1986 - 31.12.2020
typ akce: Stálé expozice
město: 35002 Cheb
místo: Hrad Cheb
vložil: Karas
url na další informace: zobrazit

« zpět na seznam akcí

 

Vstup pro pořadatele akcí